Archive for Listopad, 2009

Jak funguje powerball a pro koho je určen?

Pátek, Listopad 13th, 2009

Jak již bylo řečeno, tak powerball funguje na principu gyroskopu. Představuje míč, tedy jakousi kouli, která je schopna rotovat kolem své osy, přičemž konce této osy fungují jako součást prstence. Powerball se vyznačuje hlavně tím, že díky ose má velmi dobrou stabilitu, nicméně jeho točivý moment je vysoký. Když vše převedeme do praxe, tak síla lidské končetiny, tedy ruky, je schopna zvýšit rotaci powerballu, ale je schopna zvýšit i jeho odpor. Powerball ve vás vyvolává iluzi, že držíte v ruce živý předmět, jenž je schopen se řídit tím, jak se pohybuje vaše ruka. Pohyby ruky kopíruje powerball naprosto přesně a je schopen velmi citlivě na ruku reagovat.Když se zaměříme na to, kým je powerball používán, tak zjistíme, že jej v podstatě můžeme zařadit mezi jakési malé posilovací stroje. Lidé jej využívají hlavně k posilování a k regeneraci. Perfektně funguje jako doplňkové cvičení například ke golfu, tenisu, cyklistice či lezectví. Doporučuje se však ale i pro hráče na různé strunné či klávesové nástroje. Mnohdy jeho služby ocení také počítačoví experti a jiné pracovníci, kteří potřebují ke své práci jemnou motoriku prstů.

Kde powerball používat?

Pátek, Listopad 13th, 2009

Tuto pomůcku lze využívat téměř kdykoli. Pokud se rozhodnete, že si powerball pořídíte, rozhodně se nebudete muset ohlížet na žádná jiná úskalí. Jestliže si například kupujete nějaké posilovací stroje, tak je třeba se orientovat dle toho, kolik prostoru máte v bytě či domě. U powerballu tato starost rozhodně odpadá, jelikož tato pomůcka nepotřebuje žádný prostor. Malá koule typu tenisáků se dá vzít jednoduše do pouzdra a nebo do batohu a používat ji budete moci kde budete chtít. Klidně si jej vytáhněte po cestě do práce a nebo v některém z dopravních prostředků pro zabavení se a malé zaposilování. Powerball slouží také velmi často jako obyčejné hračka převlečená v malý posilovací strojek.

Kdy powerball používat?

Pátek, Listopad 13th, 2009

Na otázku, kdy powerball používat najdeme hned několik odpovědí. Nejčastěji se s powerballem pracuje v oblasti rehabilitace. Po některých specifických úrazech je schopen powerball pomoci obnovit sílu svalů na ruce a také sílu svalů prstů. Mnohdy také poměrně dobře posiluje svaly pažní. Určitě ale nejde pouze o rehabilitační pomůcku. V mnoha případech se ho využívá také jako kvalitní posilovací pomůcky, jež vám do jisté míry napomůže k formování vaší postavy. Mnozí lidé jej ale také využívají jako obyčejnou hračku, jež je schopna velmi dobře určitou dobu zabavit. Klidně si budete moci u lepších modelů například zvyšovat intenzitu rotace a dokazovat si, co jste schopni dokázat a co ne.