Archive for Prosinec, 2009

Powerball

Pondělí, Prosinec 14th, 2009

Mnozí z nás vůbec netuší, co to powerball vůbec je. Než si vysvětlíme, k čemu vlastně slouží, tak bychom si měli říct něco k významu samotného slova powerball. Jedná se o složeninu dvou anglických slov.
Tím prvním je výraz power, který odpovídá českému slovu síla a tím druhým je slovo ball, což je v podstatě anglický ekvivalent pro míč. Powerball je tedy míč, jehož velikost odpovídá zhruba tenisovému míčku. Váží zhruba stejně jako zmíněný tenisák, ale dokáže s ním mnohé jiné kousky, které s tenisovým míčkem rozhodně nejsou možné.

Charakteristika míče powerball

Pondělí, Prosinec 14th, 2009

Powerball je velmi jednoduchá pomůcka, v jejíž podobě se v podstatě skrývá ruční gyroskop. Díky velmi propracované a důmyslné technologii je schopen powerball dosáhnout až 15 000 otáček za jednu minutu. Odpor, který tento gyroskop klade dosahuje až 18 kilogramů. Pokud se vám podaří tento malý přístroj ovládnout, tak mnohdy zapomenete na jiná cvičení na míči anebo s míčem. Právě powerball slibuje důmyslné posilování svalů paží vůbec formování svalstva jako takového. Mnohdy může sloužit velmi dobře jako rehabilitační prostředek po úrazech.